Kastepäivä Vantaalla su 10.10.2021

Vantaalaisten omaa Kastepäivää vietetään lokakuussa Vantaan kirkoissa ja seurakuntatiloissa. Ilmoittautuminen Kastepäivään on umpeutunut.

Seuraavan kerran Kastepäivää vietetään Vantaalla vuonna 2022.

Kastepäivän paikat

Hakunilan seurakunta

Kasteet toimitetaan Länsimäen kirkolla (Kerokuja 9) ja Hakunilan kirkolla (Hakunilantie 48)

Kastava pappi on Tiina Palmu, ilmoittautumiset: tiina.palmu@evl.fi, puh. 050 356 5715


Hämeenkylän seurakunta

Kasteet toimitetaan Vapaalan seurakuntatalolla (Ilpolankuja 2)

Ilmoittautumiset kirkkoherranvirastoon p. 09 830 6450 tai hameenkylan.seurakunta@evl.fi.

Korson seurakunta

Kasteet toimitetaan Nikinmäen seurakuntakodilla (Surviaisenkuja 1)

Kastava pappi on Minna Ruuttunen, ilmoittautumiset: minna.ruuttunen@evl.fi, puh. 044 422 0468


Rekolan seurakunta

Kasteet toimitetaan Rekolan kirkolla (Kustaantie 22)

Kastava pappi on Laura Leverin, ilmoittautumiset laura.leverin@evl.fi, puh. 050 467 2434


Tikkurilan seurakunta

Kasteet toimitetaan Tikkurilan kirkossa (Asematie 12a)

Kastava pappi on Johanna Jakonen, ilmoittautumiset johanna.jakonen@evl.fi puh. 050 310 5020

Vantaankosken seurakunta

Kasteet toimitetaan Seutulan kappelissa (Solbackantie 6)

Kastava pappi on Antti Isopahkala, ilmoittautumiset: antti.isopahkala@evl.fi puh. 050 347 3096

Anmäl dig här!

Dopdagen firas i Vanda församlingarna 10.10.2021. Barn äldre än 14 år och vuxna måste först delta i skriftskola. Efter dopet bjuder församlingen på dopkaffe med tårta till max. 15 gäster. De svenskspråkiga och tvåspråkiga dopen förrättas i Dickursby kyrka (Stationsvägen 12a)

Tilläggsuppgifter om dopdagen: präst Anu Paavola, anu.paavola@evl.fi tel. 050 544 2671


Tietoa kasteesta ja ristiäisten järjestämisestä Kirkko Vantaalla -sivuilla

Palaute – kerro miten onnistuimme Kastepäivässä